Σάββατο 1 Φεβρουαρίου 2014

Ο… «56άρης» Πάμπλο Γκαρσία της Super League!

Πάμπλο Γκαρσία… reloaded! Από την τελευταία του εμφάνιση με τον ΠΑΟΚ σε αγώνα πρωταθλήματος τον Φεβρουάριο του ΄13, είχε ο Ουρουγουανός άσος να γράψει στο κοντέρ ένα «γεμάτο» ημίχρονο και κάτι… ψιλά συμμετοχής στη Super League, κάτι που συνέβη στο ματς (1/2) Αρης – Ξάνθη στο «Κλεάνθης Βικελίδης».

Ο 37χρονος ποδοσφαιριστής ίδρωσε για τελευταία φορά τη φανέλα του ΠΑΟΚ σε παιχνίδι της Super League στις 23/2/2013, αγωνιζόμενος για 65 λεπτά στο ματς ΠΑΟΚ – Κέρκυρα (3-1) στην Τούμπα.

Εκτοτε, έπαιξε σε άλλα 4 ματς Κυπέλλου με τον Δικέφαλο του Βορρά και τέλος!

Σχεδόν ένα χρόνο μετά το τελευταίο του παιχνίδι πρωταθλήματος με τον ΠΑΟΚ, η δεύτερη συμμετοχή του με τη φανέλα της Ξάνθης (μετά το 15λεπτο ντεμπούτο του με τον Εργοτέλη στο Παγκρήτιο)  ήταν διάρκειας 56 λεπτών και μάλιστα από τα δικά του πόδια, προήλθε το γκολ του Μάνταλου για την ακριτική ομάδα στο «Κλεάνθης Βικελίδης».